niedziela, 1 listopada 2009

Pamiętajmy


Z drzew opadłe już liście. Coraz krótsze dnie. Chłodne ręce szukające odrobiny ciepła w kieszeni.

Może to jesień sprawia, że stajemy się o tej porze roku jacyś sentymentalni? Pojawia się więcej refleksyjnych myśli-bo i czas ku temu- by wspominać. Wspominać tych, których z nami nie ma. Pamiętać, bo wszyscy jesteśmy-byliśmy wyjątkowi. Choć czasem ta pamięć przychodzi późno, za późno...Może jest w tym dniu więcej smutku, może więcej wyciszenia ale taki dzień jest nam zdecydowanie potrzebny.
Tego dnia nieważna jest ilość świeczek na grobie. Nieważne są kwiaty. Ważne, co niesiemy w sercu. Bo tam jest miejsce na pamięć. To jest dobry czas. Rodzą się dobre i mądre myśli w naszych głowach.

Życzę Wam zatrzymania, zadumy w tym i jutrzejszym dniu...


5 komentarzy:

 1. Serdecznie zapraszam po wyróżnienia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. wiesz masz racje, ze nie wazne ile swieczek na grobie, ale to niesione swiatlo dla bliskich, jest bardzo piekna tradycja u nas w Posce. Tu we Francji, swiatla nie niesie sie wogole, to swieto prawie wogole nie istnieje, dlatego jest mi go tak bardzo brak, tej masowej zadumy refleksji...........U nas w Polsce jest to naprawde piekny dzien.
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Elfik
  -rzeczywiście to taka nasza tradycja, bardzo piękna zresztą;) tylko czasem odnoszę wrażenie, że nic, prócz właśnie kwiatów i świeczek, nie towarzyszy nam w tym dniu...a to nie oto chodzi....

  ściskam mocno i ciepło z Polski;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Masz racje ważne jest to co mamy w sercu Ja sama choć drugi rok z rzędu nie jestem na cmentarzu to pamiętam o tych których kochałam ZZawsze

  OdpowiedzUsuń
 5. Pięknie to ujęłaś...
  To co w sercach...
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń